بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان
هم‌اکنون 8 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تربیت مهدوی

در جمهوری اسلامی همه تلاش‌ها برای این است که ما تربیت شده و زمینه‌ساز مصلح کل باشیم، چرا که منتظران مصلح باید خود صالح باشند.
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان، در آخرالزمان اگر آمار بی‌تربیت‌های دینی زیاد شود ظهور عقب می‌افتد و اگر آمار کسانی که تربیت اسلامی داشته باشند زیاد شده و به حدنصاب برسد ظهور اتفاق می‌افتد.
در جمهوری اسلامی همه تلاش‌ها برای این است که ما تربیت شده و زمینه‌ساز مصلح کل باشیم،چرا که منتظران مصلح باید خود صالح باشند.
گفته شده است که نماز عمود دین است اما نگفتند شاخصه تربیت است چرا که برخی نماز می‌خوانند و کم تربیت هستند.

شاخصه اول تربیت تنظیم محبت است یعنی اینکه انسان در بین محبوب‌هایش خداوند و آنچه که به او تعلق دارد را بیشتر دوست داشته باشد، کسانی که امام حسین (ع) را تنها گذاشتند تنظیم محبت نکرده بودند، اگر چه که اکثریت آنها نمازخوان هم بودند.
ای مردم مراقب باشیم که در رأی گیری‌ها، به شکم رأی ندهیم به اعتقادمان رأی بدهیم.دشمن در جمهوری اسلامی به ما نمی‌گوید به شراب یا گناه رأی دهید بلکه می‌گوید به کسی رأی دهید که محبوب شکم باشد، اگر به شکم رأی دادیم به امام زمان رأی ندادیم.

شاخصه دوم تربیت مهدوی تنظیم شخصیت است که در آن فرد خودبزرگ بین و خودکم‌بین نباشد.یعنی اگر دنیا را به او دادند خود را گم نکند یا اگر از او گرفتند ناامید نشود، شهرت، ثروت، ریاست و موقعیت سبب نشود که خود را گم کند.
روزی حضرت عیسی(ع) به یاران خود گفت در فلان شهر گنجی است که به شما نشان می‌دهم، گنج پسر خارکنی بود که به وسیله حضرت عیسی(ع) به پادشاهی رسیده بود، وقتی متوجه می‌شود که حضرت عیسی(ع) به وسیله بندگی خدا توانسته او را به این مقام برساند به جای سلطنت بندگی خدا را طلب می‌کند.

شاخصه سوم تربیت مهدوی تنظیم ظاهر و باطن است، متاسفانه امروز برخی چنان ظاهر و باطنشان متفاوت شده است که خود را نیز فریب می‌دهند، دورغ و چاپلوسی از عدم تنظیم ظاهر و باطن است، برخی اعمالی همچون نماز و روزه را انجام می‌دهند اما ظاهر و باطن آنها یکی نیست، اگر قرار است ما برای امام زمان تربیت شویم باید ظاهر و باطن ما یکی شود.

شاخصه چهارم تربیت مهدوی مبنی بر تنظیم ارتباطات است.ارتباطات ما با دیگران باید بر اساس حق و باطل باشد. پارتی‌بازی و حزب‌بازی در جامعه اسلامی راه‌اندازی نکنیم، بر همین اساس همه دولت‌هایی که روی کار آمدند خود را بسنجند که چگونه عمل کردند.

شاخصه پنجم تربیت مهدوی مدیریت یا تنظیم سرمایه‌های خود است، ما انقلاب کردیم تا رئیس جمهورهایی همچون شهید رجایی، شهردارانی همچون شهید باکری و وزرایی همچون شهید چمران را در کشور خود داشته باشیم که در بالاترین پست‌ها دست از پا خطا نمی‌کنند اینها سرمایه و افتخار جمهوری اسلامی است که دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا چنین شخصیت‌هایی تربیت نشود.

✍استاد ماندگاری
آخرین ویرایش
در 1401/8/30 12:23 توسط فرشاد بختیاری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366